Hal-adás

A hal nem lakoma, hanem koma!

2012. feb 05.

Bacaliaros? Cicciarelli? Lehet, hogy már sosem fogom megtudni, hogy milyen is az.

írta: Toma001
Bacaliaros? Cicciarelli? Lehet, hogy már sosem fogom megtudni, hogy milyen is az.

A legtöbb országban biztos, hogy szerepel a nemzeti ételek között valamilyen halétel. Még Magyarországnak is van egy halászleve, ahhoz képest, hogy halfogyasztásban nem vagyunk éppen az elsők között. A halászlé fő alapanyaga a ponty, amelyet egyelőre nem fenyegeti az a veszély, hogy eltűnik a közeljövőben. Azonban más országokban fel kell készülni a lakosoknak arra, hogy egyes eddig népszerű ételük vagy eltűnik, vagy jobb esetben csak háttérbe szorul.

paling in t groen_width340.jpg

Az atlanti tok (Acipenser oxyrinchus) manapság már a veszélyeztetett állatfajok közé került. Régebben még bőséges állományai voltak az európai vizekben, legfőképp a Balti-tengerben, de a túlhalászat miatt már ...

Tovább Szólj hozzá

tok angolna ajóka

2012. feb 03.

1127Ft=965Ft

írta: Toma001
1127Ft=965Ft

Magyarország, Veszprém megye, Pápa, Tesco, hűtőpult. Az első szembeötlő termék a Season kft által forgalmazott fagyasztott haltörzs, lakonikusan fogalmazva csak "hekk" néven futó termék 1127Ft kilónkénti áron. Az 1kilós csomagolás hátulján olvasható, hogy "hekk (Macruronus magellanicus), fogási terület: FAO41 Falkland-szigetek, Csendes-óceán." A macruronus magellanicus magyar neve a patagóniai gránátoshal, forgalomban általában "hoki" néven szokott kerülni. Jó mondjuk közeli rokonságban áll a merluccius merluccius halfajjal, ami végülis "hivatalosan" a hekk.

Közvetlenül mellette újabb Season kft-s zacskó a következő felirattal: "Tengeri haltörzs". Megfordítva a zacskót ezt lehet olvasni: "tengeri haltörzs (Macruronus magellanicus), ...

Tovább Szólj hozzá

2012. feb 01.

Hova tűnt 630ezer tonna perui szardella?

írta: Toma001
Hova tűnt 630ezer tonna perui szardella?

Durva csalásoknak és a laza szabályozásoknak volt köszönhető, hogy 630ezer tonna perui szardella eltűnt 2009 és 2011 között.
Chimobote kikötőjében, mikor késő novemberben beindul a perui szardella (Engraulis ringens) szezonja, a gyárak fűtőtestjei elkezdik okádni az émelyítő füstöt, ami az egész környéket belepi.
„Ez a pénz szaga.” – mondja vigyorogva egy fuvaros, aki közben az orrát csavargatja a bűz miatt, ugyanis beértve a „27 de Octubre” zónában, ahol több mint 20 gyár működik.
Peru a második legnagyobb halászó nemzet a világon Kína után, és fogásuk 85%-a szardella. A perui szardellának hasonló íze van, mint az ajókának, az emberek általában olyan formában fogyasztják, mint a szardíniát. Habár a fogások legnagyobb ...

Tovább Szólj hozzá

peru szardella halliszt

süti beállítások módosítása